×
Audio CD
Abstract
Acoustic
Alternative
Ambiental
Arabic Pop
Blues
Blues Rock
Chanson
Classic Rock
Classical
Contemporany Jazz
Country Rock
Dance Pop
Disco
Drum N Base
Dub
Electronic
Euro House
Eurodance
Europop
Experimental
Folk
Funk
Future Jazz
Gangsta
Hard Rock
Hardcore
Hardcore Hip Hop
Heavy Metal
Hip Hop
House
Indie Rock
Instrumental
Jazz
Jazzdance
Latino
Metal
Modern Classical
New Age
New Wave
Pop
Pop Rock
Progresive House
Progresive Rock
Progresive Trance
Punk
R&B
Reggae
Rock
Rock & Roll
Rumba
Soft Rock
Soul
Soundtrack
Southern Rock
Swing
Techno
Trance
Vocal
Descriptions
- PC
- Lot:PCG08
- In Stock
- 1 Unit
- Simulator
- Used
- Great
Livrare prin curier:
Se livreaza in 3-5 zile pana in ora 18:00The game is only played on the computer or LAN, and is not available for online play.
Farming Simulator 2009
You start the game by choosing from a small collection of basic vehicles and machinery to explore your fairly sparse farmland which measures a mere 4km². Playing in Career Mode, your aim is to whip the farm into shape, expand your fleet of farm machinery and become as successful a farmer as possible. As you progress through the game, you’ll need to visit the local agricultural machinery store to trade in your old vehicles and equipment for newer kit. You can choose between seven beautifully detailed tractors, four combine harvesters and over 20 tools such as a plough, seeder, baler and a self loading wagon. By way of a licensing deal with the AGCO Corporation, owner of the high specification Fendt brand, Farming Simulator features wonderfully detailed tractors and combine harvesters. A similar collaboration with Pottinger allows for the inclusion of many authentically detailed agricultural plant and machinery. If this incredible variety still isn’t enough for you, you can download a vast array of vehicles, equipment and other modifications via the internet.Downloads:
Caracteristics
- Career mode with business section
- An array of different missions and tutorials
- Large vehicle fleet with authentic Fendt machines
- Masses of very detailed equipment to choose from
- 4 different crops: barley, corn, canola and wheat
- Day and night cycle with ever changing weather patterns
- AI traffic and computer-controlled assistants
- Gamepad and steering wheel support
| Titlu | Farming Simulator 2009 |
|---|---|
| Lot | PCG08 |
| Developer | GIANTS Software |
| Publisher | Astragon (DE/UK), Tri Synergy (US), Zoo (JP), Excalibur Publishing, and others |
| Release Date | March 30, 2009 |
| Platform | PC |
| Genul | Simulator |
| Varsta | 3+ |
| Number Of Discs | 1 |
| Recomandare Sistem | |
|---|---|
| Sistem Operare: | Windows XP/Vista/7 |
| Procesor: | 2.0 GHz Intel or equivalent AMD processor |
| Memorie: | 1 GB RAM |
| Placa Video: | Nvidia Geforce 6800 Series, ATI Radeon X850 or $3 Chrome 430 GT graphics card (minimum 128 MB VRAM) |
| DirectX: | DirectX 9.0c or higher |
| Spatiu Hard Disc: | 1 GB free hard drive space |










Add a review