×
Audio CD
Abstract
Acoustic
Alternative
Ambiental
Arabic Pop
Blues
Blues Rock
Chanson
Classic Rock
Classical
Contemporany Jazz
Country Rock
Dance Pop
Disco
Drum N Base
Dub
Electronic
Euro House
Eurodance
Europop
Experimental
Folk
Funk
Future Jazz
Gangsta
Hard Rock
Hardcore
Hardcore Hip Hop
Heavy Metal
Hip Hop
House
Indie Rock
Instrumental
Jazz
Jazzdance
Latino
Metal
Modern Classical
New Age
New Wave
Pop
Pop Rock
Progresive House
Progresive Rock
Progresive Trance
Punk
R&B
Reggae
Rock
Rock & Roll
Rumba
Soft Rock
Soul
Soundtrack
Southern Rock
Swing
Techno
Trance
Vocal
Descriptions
Livrare prin curier:
Se livreaza in 3-5 zile pana in ora 18:00The game is only played on Single Player or LAN, and is not available for online play.
Hard Reset: Extended Edition
In the only remaining human city of Bezoar, Major Fletcher, an Army Combat Veteran, is dragged into a conflict between two of mankind's greatest enemies. He is to discover that nothing is what it seems to be. Hard Reset is an action-packed, single-player shooter for the PC. With over-the-top destruction, loads of enemies, great weapon variety and a beautifully realized cyberpunk setting, Hard Reset is sure to shake up the shooter scene.Exclusive in the extended edition:
Four new creature types, a new boss monster, five new campaign levels with a total of about 3 additional hours playing time as well as two new levels for the survival mode and an improved graphics engine.Caracteristics
- A haunting cyberpunk / dark sci-fi setting
- Fast-paced, old-school shooter gameplay
- Hordes of enemies to destroy
- Epic boss fights
- A deep, experience-based weapon upgrade system
- High-fidelity graphics with full dynamic lighting
- Extensive use of physics and dynamic environments
Hard Reset: Extended Edition
| Titlu | Hard Reset: Extended Edition |
|---|---|
| Lot | PCG09 |
| Developer | Flying Wild Hog |
| Publisher | Good Shepherd Entertainment (Digital/General), Kalypso Media (Retail) |
| Release Date | March 2012 |
| Platform | PC |
| Genul | FPS |
| Varsta | 15+ |
| Number Of Discs | 1 |
| Recomandare Sistem | |
|---|---|
| Sistem Operare: | Windows XP, Vista, Windows 7 |
| Procesor: | 2.5 GHz Intel Pentium 4, AMD Athlon 64 |
| Memorie: | 2 GB RAM |
| Placa Video: | 512 MB NVIDIA GeForce 8800GS / ATI Radeon HD 3870 |
| DirectX: | DirectX 9.0c or higher |
| Spatiu Hard Disc: | 4 GB Hard Drive Space |













Add a review