×
Audio CD
Abstract
Acoustic
Alternative
Ambiental
Arabic Pop
Blues
Blues Rock
Chanson
Classic Rock
Classical
Contemporany Jazz
Country Rock
Dance Pop
Disco
Drum N Base
Dub
Electronic
Euro House
Eurodance
Europop
Experimental
Folk
Funk
Future Jazz
Gangsta
Hard Rock
Hardcore
Hardcore Hip Hop
Heavy Metal
Hip Hop
House
Indie Rock
Instrumental
Jazz
Jazzdance
Latino
Metal
Modern Classical
New Age
New Wave
Pop
Pop Rock
Progresive House
Progresive Rock
Progresive Trance
Punk
R&B
Reggae
Rock
Rock & Roll
Rumba
Soft Rock
Soul
Soundtrack
Southern Rock
Swing
Techno
Trance
Vocal
Descriptions
- PC
- Lot:PCG08
- In Stock
- 1 Unit
- Strategy
- Used
- Great
Livrare prin curier:
Se livreaza in 3-5 zile pana in ora 18:00The game is only played on Single Player or LAN, and is not available for online play.
Warhammer: Mark of Chaos
From the magic swept lands of the far North come the conquering legions of Chaos, led by their Champions and immortal Daemons. Raised in battle, these great warriors fight for glory and the favour of their mighty gods. Immortality and everlasting power are the rewards for those who are strong, mutation and madness await the weak-willed and foolish.Warhammer - Mark of Chaos
gives you unprecedented control over the tactics, appearance and unit content of Chaos, Empire, Skaven and High Elf armies.Dowloads:
Caracteristics
- Design your own personal army and take up arms against the mighty Empire.
- Crush your enemies beneath your feet and bring chaos to the Warhammer world.
- Fight your way through a huge single player epic, or bring death to your enemies online.
- Make your mark.
- Join forces with towering giant units!
- Own your army and devastate the enemy!
| Titlu | Warhammer: Mark of Chaos |
|---|---|
| Lot | PCG08 |
| Developer | Black Hole Entertainment |
| Publisher | Namco Bandai Games, Deep Silver |
| Release Date | November 24, 2006[ |
| Platform | PC |
| Genul | Strategy |
| Varsta | 16+ |
| Number Of Discs | 1 |
| Recomandare Sistem | |
|---|---|
| Sistem Operare: | Windows 95/98/XP/Vista/7 |
| Procesor: | 3.2 GHz Intel Pentium 4 or equivalent AMD Athlon |
| Memorie: | 1 GB RAM(Min.) |
| Placa Video: | 256 MB NVidia 7800, ATI X1800 or greater |
| DirectX: | DirectX 9.0c or higher |
| Spatiu Hard Disc: | 3GB free hard drive space |














Add a review